MENU

Aké darčeky si našli deti pod stromčekom?

Vianoce sú opäť za nami a deti si užívajú radosť z nových vianočných darčekov.

Tesne pred Vianocami sme sa pýtali rodičov s deťmi vo veku do 15 rokov aké darčeky kúpili alebo ešte plánujú kúpiť svojim deťom pod stromček. Zároveň sme chceli vedieť, či je miestom nákupu internet alebo kamenná predajňa.

 

Podľa uvedeného prieskumu  na vzorke 500 rodičov detí vo veku do 15 rokov (reprezentatívna vzorka podľa kraja a veľkosti sídla) vychádza, že najčastejšie si deti rozbalili oblečenie (91%), knihy (77%) alebo rôzne typy hier ako lego (54%), spoločenské hry (50%) alebo edukačné hry (47%).

V kurze boli aj rôzne typy áut pre chlapcov a bábik pre dievčatá.

Elektronika je už bežnou súčasťou dnešného života detí. Mobilný telefón a tablet či notebook si našlo pod stromčekom každé piate dieťa. Elektronika bola kupovaná zväčša pre deti nad 6 rokov.

11% detí si našlo pod stromčekom aj herné konzoly. Živú hračku v podobe zvieratka dostalo 6% detí. Zvieratko bolo častejšie kupované v rodinách s dvomi deťmi.

Ak by sme porovnali celkové nákupy darčekov cez internet a v kamennej predajni, tak približne polovica darčekov je kúpená cez internet a druhá polovica v kamenných predajniach. Z rodičov, ktorí uvedenú kategóriu kúpili alebo v najbližších dňoch pred Vianocami plánovali kúpiť, najčastejšie kupovali na internete rôzne hry pre najmenších.  Na druhej priečke sú rôzne hry na povolania ako kuchynky, náradie, obchod a na tretej pozícii skončili edukačné hry. Prostredníctvom internetu rodičia častejšie kupovali hry a herné konzoly. Naopak mobilné telefóny a tablety boli častejšie kupované v kamenných obchodoch, čo ale môže súvisieť s kúpou zariadenia na paušál operátora.

 

Uverejnené:   teraz.sk

 

MENU